Memory Integrated Circuits M25P32-VMW6GBA
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Technology : FLASH - NOR
Product Category : Memory ICs
Memory Type : Non-Volatile
Write Cycle Time - Word, Page : 15ms, 5ms
Supplier Device Package : 8-SO
Access Time : -
Memory Format : Flash
Part Status : Obsolete
Memory Size : 32Mb (4M x 8)
Packaging : Tube
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Minimum Quantity : 1800
Memory Interface : SPI
Package / Case : 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Mounting Type : Surface Mount
Clock Frequency : 75MHz
Voltage - Supply : 2.7 V ~ 3.6 V